Претрес во Битола, приведен дилер на хероин


2 копии

На 19.08.2022 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола, Одделение за криминалистичка полиција Битола, Полициска станица Битола, во координација со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
7 копии
2 копии

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден СВР Штип, согласно оперативниот план „Безбедно лето 2022“, презело низа мерки и активности во областа на ...
| | веќе видена | слични

Бугарска болница, чие име и локација не се откриваат, била клучен сегмент во синџирот на нелегални трансплантации на органи од живи луѓе, во периодот од 2019 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 18.08.2022 полициски службеници од Бирото за јавна безбедност - Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата во соработка со претставници на други надлежни институции денеска изврши претрес и контрола во подружница на правно лице за одгледување на канабис ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност – Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 561 | | | веќе видена

Македонските граѓани плаќаат најскапа струја споредено со граѓани на другите држави во регионот. Невистини се тврдењата на владата дека граѓаните во Македонија ...
сите 212 | | | веќе видена

Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
сите 258 | | | веќе видена

Со тензија, туркање, фрлање јајца и антифашистички пароли помина протестот против отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Клубот беше отворен ...
сите 222 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека без разлика што ја сака Европската ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: