Курти: Косово е спремно да се спротивстави на можен напад од Србија


Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за „ Ројтерс “, изјави дека неговата земја е спремна да се спротивстави на можен напад од Србија, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Зад нас е тежок ден, се надевам дека по некое чудо ќе дојдеме до компромисно решение, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со косовскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високиот претставник за заедничка надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Жосеп Борел изјави дека делегациите на Белград и Приштина денеска не постигнале ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва од Брисел, каде што учествуваше на разговорите меѓу Белград и Приштина, изјави дека ова е тежок ден за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ, кој денеска во Брисел учествуваше на дијалогот со косовскиот премиер Албин Курти и претставниците на ЕУ, изјави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 187 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 590 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Косово е спремно да се спротивстави на можен напад од Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: