Девизните резерви близу 3,2 милијарди евра

3 копии

Во јули годинава според намената на кредитите одобрени на физичките лица, кај најзастапените категории – потрошувачките и станбените кредити, е забележан раст ...
| | веќе видена | слични

Економската криза и растот на цените си го прават своето. Граѓаните потешко се решаваат да потрошат поголеми суми на пари, освен кога се работи за купување на ...
| | веќе видена | слични

На годишна основа, вкупните депозити бележат раст од 2,3% , кој во целост се должи на повисоките депозити на секторот домаќинства . На годишна основа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка на Србија (НБС) денеска објави дека инфлацијата во Србија во јули изнесувала 12,8 отсто на годишно ниво и дека, според проекциите, својот врв ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 558 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 152 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 72 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девизните резерви близу 3,2 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: