Аеродромот во Љубљана заинтересиран за обнова на директната авиолинија до Скопје

Аеродромот во Скопје е „исклучително важна“ рута за Љубљана што треба да се обнови, велат претставници на љубљанските аеродромски власти за специјализираниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На аеродромите во државава има откажани летови, но процентот е мал и ситуацијата не е толку изразена како на европските, каде што обемот на дневно ниво е ...
| | веќе видена | слични

Над 75 проценти од патничкиот сообраќај на двата македонски аеродроми е концентриран кон дестинации во Европа, поради што, наведува концесионерот, нормално е ...
| | веќе видена | слични

Мал процент на откажани летови на македонските аеродроми, зголемени трошоците за патување Филип Здравески 19.08.2022 / 08:35 Македонија На аеродромите во ...
| | веќе видена | слични

 Од ТАВ Македонија велат дека состојбата од европските аеродроми се прелева, но кај нас не е толку драматично и оти немаат проблеми со капацитетите на двата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали виното е повкусно кога го пиете од убава чаша на тераса со прекрасен поглед или дома во обичен филџан додека гледате телевизија? Британскиот синџир ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Управата на лондонскиот аеродром „Хитроу“ денеска соопштени дека до крајот на октомври се продолжува мерката за дневен лимит опслужени патници во заминување, ...
| | веќе видена | слични

Аеродромот Шипхол во Амстердам, еден од најпрометните во Европа кој се согласи да им ги надомести трошоците на патниците кои ги пропуштиле летовите поради ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Wizz Air денес објави дека ќе обезбеди 100.000 бесплатни билети* за украинските граѓани на сите летови на континентална Европа и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 313 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 274 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишно момче од Тетово е приведено во полициска станица поради тоа што за време на фудбалски натпревар влезе на фудбалскиот терен и нападна фудбалер ...
сите 348 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аеродромот во Љубљана заинтересиран за обнова на директната авиолинија до Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: