СИЛБО „ЗАМЕСИ“ 2,6 МИЛИОНИ ЕВРА ПРИХОД – како поминаа други 4 познати прозводители на леб и печива


Време зa читање: 4 минути Без субвенцирана и гарантирана цена на струјата и гасот граѓаните ќе плаќаат уште поскап леб, предупредуваат од пекарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резервите на гас во ЕУ во моментов се полни 71 отсто, што е околу девет отсто помалку од целта поставена од еу претходно ова лето.Земјите-членки ветија дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за штедење на струјата – Невозможна мисија за дел од приватниот сектор. Речиси целиот производствен процес им е на електрична енергија, па ...
| | веќе видена | слични

Апсурдно е да се носат препораки за штедење струја во домаќинствата, а притоа да не можат поради административни сопки да се инсталираат фотоволтаични панели ...
| | веќе видена | слични

Членките на Европската унија набрзина прават планови за намалување на потрошувачката на енергија поради страв од недостиг што се заканува во зима. Резервите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Електрична енергија оваа зима ќе има доволно, но од секој од нас зависи како и за што таа ќе се користи, соопшти денеска владејачкиот СДСМ, чие соопштение го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова го изјави денеска министерката за енергетика и животна средина Тереза ​​Рибера.Строгите температурни контроли и уредбата за исклучување на светлата во ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на потрошувачи се сомнева во ефектите на мерките и препораките за штедење на електричната енергија. За првиот човек на Организацијата, Марија ...
| | веќе видена | слични

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се разгледуваат опциите како производителите на основните прехранбени продукти да имаат пониска регулирана цена за да се намалат финалните цени на крајните ...
сите 306 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 702 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 249 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 155 | | | веќе видена

Обидот за прво апсење на демонстрант во Охрид заврши со судир помеѓу полицијата и демонстрарнтите.Мажкој фрли со предмет кон терасата каде е сместен бугарскиот ...
сите 168 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 95 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Амандманите на бугарските пратеници Александар Јорданов и Сергеј Станишев, кои побараа да се избрише од препораките на Мешовитиот парламентарен комитет на ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИЛБО „ЗАМЕСИ“ 2,6 МИЛИОНИ ЕВРА ПРИХОД – како поминаа други 4 познати прозводители на леб и печива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: