Успешна мисија околу Тајван: Кина ги соопштила резултатите, но објавила и заканувачки документ

Кина најавила прекин на воените вежби во близина на Тајван. Кина најавила прекин на воените вежби кај Тајван кои започнале поради посетата на Ненси Пелоси. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Американската влада најави дека ќе почне преговори со Тајван за склучување трговски договор. Информацијата беше објавена од американското Tрговско ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Кина денеска почнува воени вежби во некои области на Жолтото Море, јави ТАСС, повикувајќи се на соопштение од Управата за поморска безбедност на Народна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешна мисија околу Тајван: Кина ги соопштила резултатите, но објавила и заканувачки документ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: