Лепчето на Жито Лукс од 250 грама достигна цена од 28 денари

Најдобро е да не се мачите да правите ајвар годинава, бидејќи тој ќе ве чини повеќе од најевтиниот, кој во моментов го има во маркетите. Пресметките, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали теглата мед станува луксуз за граѓаните поради цената.Охридските пчелари велат дека производството на мед станува се поскапа дејност а приходите се помали ...
| | веќе видена | слични

Црвената пиперка ајварка веќе може да се види на зелените пазари, но и во маркетите. На скопскиот Зелен пазар нејзината цена е 60 денари за еден килограм, ...
| | веќе видена | слични

Производителите тивко ја намалуваат големината на пакувањата – без намалување на цените. Овој феномен се нарекува шринкфлација. Така на пример, пакувањата од ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците алармираат дека во услови кога речиси и нема гранка во стопанството која не доби одредена мерка на помош, аграрот остана целосно на страна. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Долниот дом на рускиот Парламент, Думата на 29 септември ќе дебатира за присоединување на окупираните делови на Украина, јави руската новинска агенција ТАСС ...
сите 235 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 240 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 61 | | | веќе видена

Тетовските пожарникари денес интервенираа на пожар на булеварот „Илинденска“ после пладне, гаснејќи оган што зафати дрвена барака наменета за продажба на ...
сите 84 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари со компанијата Алпак-еко од Скопје потпиша договор за управување со отпад од пакетување на територијата на општина ...
сите 21 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лепчето на Жито Лукс од 250 грама достигна цена од 28 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: