Зеленски:Војната во Украина започна со Крим и мора да заврши со неговото ослободување


Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски изјави дека „Русите сфатиле дека Крим не е место за нив“ откако полуостровот беше погоден од три разорни удари во ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Соколов е назначен на позицијата по неодамнешните експлозии во руските воени бази на Крим.Во руската воена база кај Јанкој на Крим и денеска, ден по нападот ...
| | веќе видена | слични

Украинската воена команда во средата објави дека ја уништила базата на руските војници во Нова Каховка во областа Керсон, а на полуостровот Крим, кој беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во руската воена база во близина на Џанкој на Крим денеска, еден ден по нападот, сè уште има пожар и се слушаат експлозии од магацинот за оружје. Вршителот на ...
| | веќе видена | слични

Додека Украинците слават за експлозиите во две воени бази на полуостровот Крим, во кои, наводно изгореа голем број руски воени авиони, руската страна има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски:Војната во Украина започна со Крим и мора да заврши со неговото ослободување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: