(Видео) Драматични сцени: Пожар го голта најпознатиот вински регион на светот


Шумските пожари повторно беснеат од вторникот попладне во југозападна Франција, при што се уништени 16 куќи и изгорени 6.000 хектари земја, а речиси 6.000 луѓе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 1.200 пожарникари учествуваат во гаснењето на големиот шумски пожар во португалскиот природен парк „Сера да Естрела“, кој се разгоре само неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драматични сцени беа забележани на истокот на Шпанија, кога повеќе од 1.000 луѓе беа евакуирани поради големите пожари. Огнена стихија зафати и еден воз, а 20 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Шумски пожар зафати воз во Шпанија, во близина на Кастелон на североистокот на земјата. Дури 20 патници се здобиле со изгореници, од кои тројца потешко, откако ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 20 патници се здобија со изгореници и други повреди, од кои тројца потешко, откако скокнаа од воз зафатен од шумски пожар во близина на Кастелон во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 20 патници се здобиле со изгореници откако скокнале од воз кој бил зафатен од шумски пожар во близина на Кастелон во североисточна Шпанија. Во еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 108 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 194 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Драматични сцени: Пожар го голта најпознатиот вински регион на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: