Кина: Нулта толеранција за „сепаратистички активности“ на Тајван

Кина најави нулта толеранција за „сепаратистички активности“ на Тајван. Предупредувањето од Пекинг, кој го смета Тајван за своја територија, дојде неколку дена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овие воени вежби следат во екот на најголемата тензија во Тајванскиот теснец поради посетата на американски претставници на Тајван. Во меѓувреме, Кина започна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

„Учеството на Кина во заеднички вежби не е поврзано со актуелната меѓународна и регионална ситуација“, се вели во соопштението на Министерството.Вежбите се дел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кинески војници ќе заминат за Русија со цел да учествуваат во зедничка воена вежба со руски, но и воени лица од други земји, вклучувајќи ги Индија, Белорусија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: Нулта толеранција за „сепаратистички активности“ на Тајван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: