Приведени двајца крадци во Кавадарци, расчистени четири кривични дела


Вчера полициски службеници од Полициската станица Кавадарци лишиле од слобода двајца малолетници, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
7 копии
6 копии
4 копии

Жител на неготинско село, вчера бил приведен бидејќи отишол во домот иако имал судска забрана за тоа поради претходно семејно насилство. За ова денеска ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници на СВР Тетово од Одделението за внатрешни работи Гостивар, вчера, на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар привеле две лица меѓу кои еден ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека при претрес во правен субјект во Битола се запленети 250 килограми дрога вредна околу 800.000 евра, а ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување на истражна постапка против 28-годишна скопјанка која е осомничена за ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишната скопјанка осомничена за кривично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 571 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 389 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши образложува дека неконтролираното поскапување на прехранбените производи не може да се спречи се додека Собранието не ...
сите 133 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени двајца крадци во Кавадарци, расчистени четири кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: