Дваесет и една година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила

Одбележување на 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. На 10-ти август 2001-ва година на патот кај месноста Љуботенски Бачила, армиско ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со месна заедница од село Велмевци и под покровителство со општина Демир Хисар, ПСК „18-ти август“ Скопје утре го организира првото меморијално ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација од Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски по повод 21-годишнината од загинувањето на осум армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегациja од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, во состав полковник Билјана Блажеска, аѓутант на претседателот и Валентин Диневски, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска, во спомен на осумтемина бранители и припадници на Армијата кои животот го загубија кај месноста Љуботенски Бачила, министерката за одбрана Славјанка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Ѓорче Петров на три локации, односно на спомен-чешмата на „Томислав Настевски-Бумбар“ и спомениците на бранителите во Волково и во реонскиот парк, ...
| | веќе видена | слични

Цвеќе ќе биде положено на Спомен-чешма на Томислав Настевски-Бумбар, на Споменикот на бранителите во Волково, каде ќе биде и централната манифестација, и на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 567 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 406 | | | веќе видена

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 159 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Жалам што премиерот и министрите во владата во вакви исклучително сложени и важни моменти за Македонија, граѓаните и стопанството никако не можат да ја ...
сите 280 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (1 октомври) во 17 часот и 25 минути, во продолжението од првенствениот фудбалски натпревар Тетекс-Каменица Саса, во ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесет и една година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: