Кој е најдобитен акционер? Од дивиденда наплати 1,15 милиони евра!

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 100 млади луѓе овие шест месеци ја решија својата егзистенција и нема да ја напуштат Македонија во потрага по подобро утре. „Виновник“ за ова е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Норвешкиот пензиски фонд денеска соопшти дека за првите шест месеци остварил загуби во инвестициите од 174 милијарди долари, последица на опотоварувањето на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Компанијата „Унипер“ што е најголемиот увозник на гас во Германија, во првото полугодие оваа година забележала загуби во износ поголем од 12 милијарди евра, од ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Макпромет“ од Штип во првите шест месеци од годинава ги зголемила трошоците за своите вработени за 21 пат. Ова може да се види од Билансот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Под мотото „Годините не се само бројка“ Аутомакедонија годинава го одбележува своето јубилејно 75 годишно постоење на пазарот. ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на неревидираните финансиски извештаи за првите шест месеци од 2022 година Шпаркасе Лизинг Доо Скопје оствари силни перформанси во сите сегменти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кока-Кола ХБЦ денеска соопшти дека во првата половина од годината претрпела финансиски удар од 190 милиони евра поради трошоците поврзани со Русија.Имено, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 442 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Проруските власти во три украински региони прогласија победа на илегалниот референдум за присоединување со Русија. Москва организираше референдум во четири ...
сите 233 | | | веќе видена

Скандал и блам, партијата на дезертерот Ковачевски регрутира професионални војници преку општински ограноци. На фејсбук страната на СДС Арачиново е објавено ...
сите 58 | | | веќе видена

Виктор Андонов, советникот за енергетика на премиерот Димитар Ковачевски во Владата, претпладнево во „Студио 10“ на ТВ24 откри дека Македонија ќе купува ...
сите 334 | | | веќе видена

Седум фудбалери на Грузија се најдоа во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации. Сосема заслужено, со оглед дека Грузијците убедливо го освоија и ...
сите 355 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е најдобитен акционер? Од дивиденда наплати 1,15 милиони евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: