Спорот меѓу обвинителството и финансиската полиција ги покажува системските слабости во функционирањето на двете институции, смета Ивановска

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
| | веќе видена | слични

Русковска ќе се жали на суспензијата од Јовески. Таа за Сител вели дека во рокот од 8 дена својата жалба ќе му ја достави на Советот за јавни обвинители. Не ...
| | веќе видена | слични

Јавноста знае дека наша препорака беше обвинителките и директорот на некој начин да се суспендираат со цел случајот со сомневањата за Финансиската полиција да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

С ѐ уште не знаеме дали фокусот е сосема тргнат од случајот на предистрага во случајот на финансиската полиција, едно е сигурно, дека начинот на кој што се ...
| | веќе видена | слични

Формирано Специјално јавно обвинителство чија шефица е осудена за корупција, а обвинителството укинато. Обвинителство за организиран криминал времено го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, не смета дека суспендирањето на обвинителката за организиран криминал Вилма Рускоска и повлекувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Републичкото Јавно обвинителство и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција непречено функционираат и продолжуваат активно ...
| | веќе видена | слични

Рускоска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители Филип Здравески 17.08.2022 / 18:15 Македонија Обвинителката Вилма ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 130 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско прашање дека властите не реагираат кога се работи за бугарски провокации, а од друга страна МНР ...
сите 82 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 279 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорот меѓу обвинителството и финансиската полиција ги покажува системските слабости во функционирањето на двете институции, смета Ивановска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: