Претреси во Скопје

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка осомничена за кривично ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка осомничена за кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Осомничената скопјанка го грабнала новороденчето старо седум дена откако родителите на бебето ја замолиле да го причува бебето додека купат за јадење, по што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар неколку минути по полноќ на улица „Гоце Делчев“ го привеле 34-годишниот С.Ф. од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 302 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претреси во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: