Скокна цената на нафтата

9 копии

Земјите од Европската Унија се сè позагрижени поради зголемениот обем на трговија на Турција со Русија и можноста таа да послужи како замена за увозот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Венецуела ги суспендираше новите пратки на сурова нафта во Европа според договорот нафта за долг и побара од италијанската Ени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Венецуела ги суспендираше новите испораки на сурова нафта за ЕУ, а за да продолжи со испораките побара да ѝ бидати испорачани готово гориво и нафтени ...
| | веќе видена | слични

Протокот на руска нафта преку гасоводот Дружба кон Чешка ќе продолжи, објави словачкиот оператор на гасоводот Транспетрол. „Вечерва во 20:00 часот ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за економија Крешник Бектеши и предложи на ВМРО-ДПМНЕ кога ќе се расправа по измените на Законот за енергетика да достави амандман со кој би се ...
сите 798 | | | веќе видена

Портпаролот на гасниот гигант „Газпром“, кој е под контрола на Кремљ, вчера изјави дека истекле 800 милиони кубни метри природен гас по експлозијата што погоди ...
сите 353 | | | веќе видена

Во Советот за безбедност на ОН, Русија стави вето на резолуцијата на САД и Албанија, во која се вели дека референдумите во регионите ДНР, ЛНР, Запорожје и ...
сите 544 | | | веќе видена

Политичарите во Скопје наместо да одат по патот на добрососедството, сè уште се жртви на комунистичката југословенска пропаганда на омраза кон Бугарија, изјави ...
сите 163 | | | веќе видена

50 годишна скопјанка починала, откако пред неколку дена паднала во врела зимница, објави „Скопје Инфо“. Скопјанката заработила тешки изгореници по телото, по ...
сите 36 | | | веќе видена

Многу познати личности и спортисти се санкционирани, меѓу кои и фудбалер кој беше уапсен поради поддршка на протестите преку социјалните мрежи. Поранешниот ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скокна цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: