Тајванската опозиција испрати свој претставник во Кина

7 копии

Кинеските војници ќе бидат испратени во Русија за да учествуваат на заедничките воени вежби „Исток-2022“ со руските и трупи од други земји, меѓу кои Индија, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кина денеска почнува воени вежби во некои области на Жолтото Море, јави ТАСС, повикувајќи се на соопштение од Управата за поморска безбедност на Народна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кинеската Народноослободителна армија не се плаши од своите непријатели и подготвена е да се бори за суверенитетот на земјата насред обидите на САД да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина санкционираше седум тајвански официјални лица поради поддршка за независноста на островот, објавија денеска медиумите во Пекинг. Санкциите доаѓаат по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од лани зборуваме дека доцниме неколку години, а со кризава доцниме секој ден, длабоко сме заглавени и во договори за набавка на електрична енергија, која што ...
сите 604 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 145 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Шпанија е петти фаворит за освојување на титулата на претстојното Светско првенство во Катар. Квотата за Шпанија да биде првак во ...
сите 345 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Предвремените локални избори кои се одржаа пред само еден месец ги потошија сите нарачани анкети. ВМРО-ДПМНЕ загуби во Маврово и Ростуше и Центар Жупа, а ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајванската опозиција испрати свој претставник во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: