Какви ДОКУМЕНТИ фрлал Трамп во тоалетната шолја?!

За време на неодаменшната рација во домот на Трамп во Флорида, ФБИ пронашле компромитирачки информации за францускиот претседател Макрон, објави Фокс Њуз. Не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Операцијата на федералната полиција во Мар а Лаго создаде политичка бура во САД. Тоа е првпат да се случи вакво нешто со резиденцијата на поранешен шеф на ...
| | веќе видена | слични

Пасошите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, запленети за време на минатонеделниот претрес на ФБИ во неговиот дом во Флорида, се вратени, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американското министерство за правда соопшти дека објавувањето на детали од налогот, кој беше искористен за претрес на имотот на поранешниот американски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Американското Министерство за правда се спротивстави на објавувањето на судски документ со кој на јавноста би и биле презентирани причините за претресот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пред една недела агенти на ФБИ ја „чешлаа“ куќата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој во интервју за „Фокс“ кажа дека ќе се случат „ужасни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 313 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 274 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишно момче од Тетово е приведено во полициска станица поради тоа што за време на фудбалски натпревар влезе на фудбалскиот терен и нападна фудбалер ...
сите 348 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви ДОКУМЕНТИ фрлал Трамп во тоалетната шолја?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: