Германија ќе загуби 260 милијарди евра


8 копии

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со цел што полесно да се помине најтешката зима на енергетски план, Министерството за економија подготви план и препораки „Заштеда на струја за безбедна зима. ...
| | веќе видена | слични

„Важно е сите, од јавните установи и институции, преку приватните компании, па се до домаќинствата да ја намалат потрошувачката на електрична енергија“. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Резервите на енергија се толку мали што едноставно нема да бидат доволни за нормален живот. Глобалните електроенергетски мрежи наскоро ќе се соочат со ...
| | веќе видена | слични

РЕК „Битола“ и РЕК „Осломеј“ произведоа за 40 отсто повеќе електрична енергија во периодот јануари-јули годинава во споредба со истиот период лани. Во овј ...
| | веќе видена | слични

Мерките и препораките на владата за штедење струја се добри и корисни, но ќе треба да се најде начин како тие да се спроведат како во јавниот така и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силата на експлозиите на краците на гасоводот „Северен тек“ е еднаква на експлозија од неколку стотици килограми на ТНТ, се вели во заедничкото писмо објавено ...
сите 314 | | | веќе видена

Тоа е најголемото принудно преземање територии во Европа од Втората светска војна, Церемонијата на потпишување се одржа во палатата во Кремљ, а на неа ...
сите 494 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 59 | | | веќе видена

Девет странци се уапсени во Иран во врска со големите демонстрации против носењето хиџаб во таа земја, соопшти денеска Министерството за разузнавање.Во ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ќе загуби 260 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: