Се одржа третото издание на Галичник филм фестивал


Туе Стин Милер, консултант за документарци и критичар Тринаесеттото издание на „Македокс“ се фокусира на развојот на идеите во документарниот филм. За ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ вечер организира „дружење за загревање“ за тринаесеттиот „МакеДокс“ во дворот на Музејот на современата ...
| | веќе видена | слични

„Ведет“ на МакеДокс: Како се однесуваме кон животните кажува многу за тоа како се однесуваме кон луѓето Александра Спасеска 12.08.2022 / 14:22 Култура Под ...
| | веќе видена | слични

Фестивалот на креативен документарен филм МакеДокс, ќе биде отворен со филмот „Сѐ што дише“ на режисерот Шаун Аксин во индиско-британска продукција. На ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Лупење идеи“ годинава на 18 август започнува одржувањето на 13. издание на фестивалот на креативен документарен филм, „МакеДокс“. Годинешната ...
| | веќе видена | слични

Со проекција на повеќе од сто кратки авторски анимирани филмови утре (11 август) во Младинскиот културен центар Скопје започнува годинешното издание на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 576 | | | веќе видена

– Министерот за економија Крешник Бектеши и предложи на ВМРО-ДПМНЕ кога ќе се расправа по измените на Законот за енергетика да достави амандман со кој би се ...
сите 319 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 45 | | | веќе видена

На Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба Али Ахмети“, изјави пред медиумите Артан Груби, вели Артан Груби.Груби, денеска пред медиумите ги ...
сите 190 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин официјално објави анексија на четирите украински региони каде што изминативе денови се одржаа референдуми. Тој одржа долг ...
сите 315 | | | веќе видена

На седницата на советот на Град Скопје денеска се водеше „бурна расправа“, за жал не за граѓаните туку за докажување кој е кој и што во Град Скопје. ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се одржа третото издание на Галичник филм фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: