Си-Ен-Ен: Кина бележи рекорден трговски суфицит од 101 милијарда долари, но извозниот бум може да згасне

Месечните трговски податоци покажуваат дека кинеските фабрики продолжуваат да маршираат кон силно враќање од најновиот бран Омикрон. - И покрај омекнувањето на ...
| | веќе видена | слични

Постојано следење, ублажување на регулативите и продолжување на увозот на житарици, се дел од мерките со кои Европската Унија (ЕУ) се обидува да го спречи ...
| | веќе видена | слични

Црвената пиперка ајварка веќе може да се види на зелените пазари, но и во маркетите. На скопскиот Зелен пазар нејзината цена е 60 денари за еден килограм, ...
| | веќе видена | слични

Дали оваа зима ќе имаме ајвар на трпезите како претходните години или ќе правиме во помали количини? Има семејства кои досега правеле по 20, 30 тегли ајвар, но ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Над 60 милиони фунти (72 милиони долари) храна во Обединетото Кралство отишла на отпад во првата половина од годината поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 463 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 309 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 250 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си-Ен-Ен: Кина бележи рекорден трговски суфицит од 101 милијарда долари, но извозниот бум може да згасне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: