Финансиската полиција со кривични пријави за Русковска и обвинителките, директорот Муареми не открива за кое дело

Управата за финансиска полиција денеска подне ла кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје во врска со претресот што го изврши обвинителката за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска беше суспендирана од функцијата, а Арафат Муареми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, информира дека по своја сопствена волја, се повлекува од функцијата в.д. директор на Управата за ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од еден месец трае молкот на неколку надлежни институции за неофицијалната информација на МКД.мк дека Беким Максути, директорот на Дирекцијата за ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на обвинителстовото за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска е времено отстранета од работното место, потврди таа за медиумите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на финансиската полиција Арафат Муареми си поднесе оставка откако претпладнево дражавниот јавен обвинител Јовески отвори дисциплински постапки за ...
| | веќе видена | слични

Што се случува во триаголникот Вилма Рускоска, Љубомир Јовевски и Арафат Муареми? Денеска главниот обвинител Јовески ја суспендираше шефицата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 186 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиската полиција со кривични пријави за Русковска и обвинителките, директорот Муареми не открива за кое дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: