Итен состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуацијата во Газа

Вооружен маж рано утрово отвори оган кон автобус во близина на Стариот град во Ерусалим и рани осум израелски државјани. Осомничениот најпрво се дал во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Осомничениот за нападот во Ерусалим, во кој се повредени осум лица, и се предал на полицијата. Полицијата засега не соопштува детали за неговиот идентитет. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вооружен маж отвори оган кон автобус во близина на Стариот град во Ерусалим рано утринава и рани осум Израелци. Локални медиуми пишуваат дека постои сомнение ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Најмалку осум лица се ранети откако вооружен маж отвори оган во автобус во близина на Западниот ѕид во Стариот град во Ерусалим, соопштија израелските власти. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Израелските безбедносни сили убиле во вторникот во палестинска енклава Западниот брег (на реката Јордан), кој меѓународната заедница ја смета за окупирана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 404 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Итен состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуацијата во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: