Ги прашавме кумановци дали им недостига работата во Авганистан, еве што ни одговорија...


Дали на кумановци им недостига работата во воените бази во Кабул, Кандахар и Баграм во Авганистан, токму поради високите примања од неколку илјади долари ...
| | веќе видена | слични

Купување производи на акција, пазарење онаму каде е поевтино, уплаќање на месечни билети за патување наместо дневни, набавка на облека кога завршува сезоната и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Телевизија Алсат направи анкета со граѓаните кои беа присутни на концертот по повод 21-годишнината од Рамковниот договор. Некои првпат слушаат за ваквото ...
| | веќе видена | слични

„Немам време, не можам сè да постигнам“ – сигурно и самите барем еднаш сте ја кажале оваа реченица. Сите сме. Зафатениот модерен свет, глобализацијата, ...
| | веќе видена | слични

Нови генерации - нашата нова надеж, ново светло, наша иднина. Кога ќе се споменат младите, 80% го мислат горенаведеното, што е вистинито и правилно, до некој ...
| | веќе видена | слични

Три години трае борбата на Хенри де Грааф, роден Димитров во кралството Холандија, со македонските институции и администрација. Небулозите и нелогичностите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проруските власти во три украински региони прогласија победа на илегалниот референдум за присоединување со Русија. Москва организираше референдум во четири ...
сите 384 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 307 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 236 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука за одобрување 1,1 милијарда денари на АД „Електрани на Македонија“ (ЕСМ) за набавка на енергенси, ликвидно работење ...
сите 331 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 69 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги прашавме кумановци дали им недостига работата во Авганистан, еве што ни одговорија...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: