Кинески авиони повторно ја преминаа централната линија во Тајвански Теснец


Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кинеската Народноослободителна армија не се плаши од своите непријатели и подготвена е да се бори за суверенитетот на земјата насред обидите на САД да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги обвини САД за одолговлекување на украинскиот конфликт и се обидуваат „да го дестабилизираат“ светот преку ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин го обвини Вашингтон дека се обидува да го продолжи конфликтот во Украина и да поттикне конфликти во другите делови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ситуацијата во Украина покажува дека САД се обидуваат да го продолжат тој конфликт. И тие го прават тоа со поттикнување на можноста за конфликт во Азија, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во вторникот во обраќањето на јубилејната десетта Московска конференција за меѓународна безбедност порака дека Западот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 302 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 306 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески авиони повторно ја преминаа централната линија во Тајвански Теснец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: