21 година по убиството на бранителите кај Карпалак нема достоинствено спомен обележје

21 година потоа државата ниту малку не се оддолжи за жртвата на 10-те мина прилепчани кои загинаа на Карпалак, ние како бранители се чувствуваме заборавени. ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред 21 година (16.08.2001), на пунктот кај стадионот во Тетово загина македонскиот бранител Сашко Соколов од терористички истрел од снајпер. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација од Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски по повод 21-годишнината од загинувањето на осум армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегациja од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, во состав полковник Билјана Блажеска, аѓутант на претседателот и Валентин Диневски, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска, во спомен на осумтемина бранители и припадници на Армијата кои животот го загубија кај месноста Љуботенски Бачила, министерката за одбрана Славјанка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Општина Ѓорче Петров на три локации, односно на спомен-чешмата на „Томислав Настевски-Бумбар“ и спомениците на бранителите во Волково и во реонскиот парк, ...
| | веќе видена | слични

Цвеќе ќе биде положено на Спомен-чешма на Томислав Настевски-Бумбар, на Споменикот на бранителите во Волково, каде ќе биде и централната манифестација, и на ...
| | веќе видена | слични

Одбележување на 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. На 10-ти август 2001-ва година на патот кај месноста Љуботенски Бачила, армиско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 410 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 487 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 година по убиството на бранителите кај Карпалак нема достоинствено спомен обележје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: