20 КИНЕСКИ АВИОНИ ЈА ПРЕЈДОА „ЛИНИЈАТА НА ТАЈВАН“ Кина започнува нови воени вежби


Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кинеската Народноослободителна армија не се плаши од своите непријатели и подготвена е да се бори за суверенитетот на земјата насред обидите на САД да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги обвини САД за одолговлекување на украинскиот конфликт и се обидуваат „да го дестабилизираат“ светот преку ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин го обвини Вашингтон дека се обидува да го продолжи конфликтот во Украина и да поттикне конфликти во другите делови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ситуацијата во Украина покажува дека САД се обидуваат да го продолжат тој конфликт. И тие го прават тоа со поттикнување на можноста за конфликт во Азија, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во вторникот во обраќањето на јубилејната десетта Московска конференција за меѓународна безбедност порака дека Западот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20 КИНЕСКИ АВИОНИ ЈА ПРЕЈДОА „ЛИНИЈАТА НА ТАЈВАН“ Кина започнува нови воени вежби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: