ЖИВОТОТ СТАНУВА ЛУКСУЗ: Трошоците во јули со раст од 1,9 % на месечно, а за 16 % на годишно ниво

Трошоците на живот во јули во однос на јуни годинава во државава се зголемени за 1,9 проценти, а цените на мало за 2,5 проценти. Споредено со јули лани, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Време зa читање: < 1 минутa Државниот завод за статистика објави дека во периодот јануари-јуни е помала вредноста на договорените и извршените градежни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во периодот јануари-јуни 2022 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градежниците во првата половина од годината помалку работеле во странство. Државниот завод за статистика пресмета помала вредноста на договорените и извршените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 407 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 260 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖИВОТОТ СТАНУВА ЛУКСУЗ: Трошоците во јули со раст од 1,9 % на месечно, а за 16 % на годишно ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: