Муареми поднесе кривични против Русковска, Трајчева и Јосифовска

10 копии

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од функцијата по своја сопствена волја, соопшти Управата за финансиска полиција (УФП). ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми вели дека се повлекува од позицијата, со цел да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот ...
| | веќе видена | слични

Арафат Муареми се повлече од функцијата директор на Управата за финансиска полиција Филип Здравески 16.08.2022 / 16:40 Македонија Директорот на Управата за ...
| | веќе видена | слични

Во согласност со член 93 од Законот за јавното обвинителство, Јавниот обвинител на Република Северна Македонија денеска поднесе предлог за поведување ...
| | веќе видена | слични

Арафат Муареми повеќе нема да биде на чело на Финансиската полиција. Тој најави дека се повлекува од функцијата, со цел да нема сомнежи во јавноста дека врши ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за МИА потврди дека е суспендирана од функцијата. ...
| | веќе видена | слични

Републичкиот јавен обвинител денеска поднесе предлог за поведување на дисциплинска постапка за утврдување на одговорност на тројца јавни обвинители, за кои ...
| | веќе видена | слични

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителстовото за гонење на организиран криминал и корупција е времено отстранета од работното место, потврди таа за медиумите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муареми поднесе кривични против Русковска, Трајчева и Јосифовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: