Русковска за МТВ: Секој има законско право да поднесе кривична пријава

6 копии

Јавниот обвинител Љубомир Јовески ја суспендираше шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска додека трае кривичната ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска добила решение за суспензија, дознава „ А1он “. Информацијата ја потврдува и ...
| | веќе видена | слични

Републичкиот јавен обвинител денеска поднесе предлог за поведување дисциплинска постапка за утврдување одговорност на тројца јавни обвинители, Вилма Русковска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство соопшти дека е поднесен предлог за дисциплинска постапка против тројца обвинители, кои намерно сториле крупна професионална грешка. А1он ...
| | веќе видена | слични

Суспендирана е јавната обвинителка Вилма Русковска заради незаконскиот упад во Управата за финансиска полиција. Од Јавното обвинителство соопштија дека против ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на обвинителстовото за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска е времено отстранета од работното место, потврди таа за медиумите. ...
| | веќе видена | слични

Суспендирана е јавната обвинителка Вилма Русковска. Од Јавното обвинителство велат: „Во согласност со член 93 од Законот за јавното обвинителство, Јавниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 229 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русковска за МТВ: Секој има законско право да поднесе кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: