ТИРЗ: Заклучно со јули во зоните отворени над 1100 нови вработувања

7 копии
5 копии

Време зa читање: < 1 минутa Државниот завод за статистика објави дека во периодот јануари-јуни е помала вредноста на договорените и извршените градежни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во периодот јануари-јуни 2022 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градежниците во првата половина од годината помалку работеле во странство. Државниот завод за статистика пресмета помала вредноста на договорените и извршените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 323 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 404 | | | веќе видена

Референдумот беше спроведен во четири региони – Доњецк, Луганск, Запорожје и Херсон – кои сочинуваат околу 15 отсто од украинската територија.Проруските власти ...
сите 259 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИРЗ: Заклучно со јули во зоните отворени над 1100 нови вработувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: