Нормализиран сообраќајот на патот Кичево – Гостивар

111 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
| | веќе видена | слични
14 копии
3 копии

На Табановце и Пелинце се чека околу еден час, на Богородица околу 30 минути Филип Здравески 14.08.2022 / 13:57 Македонија Интензитетот на сообраќај на патните ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Автомото сојузот на Македонија соопшти дека на граничните премини „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу два часа за влез и излез од државата. На „Богородица“ ...
| | веќе видена | слични

Поради обилните дождови кои го зафатија регионот има наноси на повеќе локални патишта во Делчевско. Појавата е најзабележлива во делчевското село Габрово, каде ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Од 09.08.2022 до 20.08.2022 на патниот правец раскрсница Маврово – Галичник Р- ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 424 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

И приватните компании имаат обврска да бидат општествено одговорни, посебно енергетските, зашто приходите и профитите ги прават тука, во Македонија, од овие ...
сите 435 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 314 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нормализиран сообраќајот на патот Кичево – Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: