Зимава ќе штедат само богатите, а другите ќе мрзнат во „шупливи“ објекти

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Косово нема рестрикции во снабдувањето со електрична енергија, благодарение на Албанија која одлучи да му помогне во овие тешки денови, јавија албанските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот мрежен оператор КЕДС започнува со рестрикции во земјата поради недостиг на доволно производство на електрична енергија. Високите цени на европските ...
| | веќе видена | слични

Дистрибутерот на електрична енергија на Косово, КЕДС, соопшти дека добил наредба од Националниот диспечерски центар на Косово да започне со рестрикции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Државата сеуште нема склучено договор за испорака на гас, неопходен за производство на електрична енергија и топлинска како продукт. Владата побара од лидерот ...
сите 296 | | | веќе видена

Еден од членовите на „огнената група“ во ДУИ, Муса Џафери во изјава за „“ порача дека во партијата мора да има промени. Во спротивно, се заканува со политичка ...
сите 286 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 73 | | | веќе видена

Наметнување брзи и жестоки мерки како одговор на руското кршење на суверенитетот на Украина од страна на Вашингтон, пренесе Стејт департментот. „САД ...
сите 453 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Властите во Иран го зголемија притисокот врз јавните личности и новинарите поради бранот протести предизвикани од смртта на Махса Амини, 22-годишна девојка ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зимава ќе штедат само богатите, а другите ќе мрзнат во „шупливи“ објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: