Кин даде прогноза колку голови Халанд ќе постигне оваа сезона и рече: Нека им е со среќа на дефанзивците

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин очекува Ерлинг Халанд да постигне 30-40 погодоци оваа сезона, и на дефанзивците кои треба да го чуваат ...
| | веќе видена | слични

Eрлинг Халанд одлично ја започна својата епизода во Манчестер Сити и изгледа дека знае како да се справува со притисокот во Англија. Очекувањата од Халанд во ...
| | веќе видена | слични

Откако замина Дарвин Нуњез, главна ѕвезда во нападот на Бенфика стана Гонсало Рамос за кој веднаш почнаа да се „тепаат“ клубовите кои имаат пари. Англија ...
| | веќе видена | слични

Марин Љубичиќ, 20-годишниот голгетер на ЛАСК Линц, е хит во австриската Бундеслига. Позајмениот напаѓач од Хајдук моментално е најдобар стрелец по три кола со ...
| | веќе видена | слични

Ерлинг Халанд просто блескаше на своето деби во Премиерлигата во дресот на Манчестер Сити на вчерашниот меч. Два гола, одлична игра и сега сите се задоволни во ...
| | веќе видена | слични

Пол Сколс е импресиониран од партијата на Ерлинг Халанд против Вест Хем, вели дека Норвежанецот го потсетува на Руд ван Нистелрој, двајцата биле немиосрдни ...
| | веќе видена | слични

ФУДБАЛ Норвежанецот Ерлинг Холанд одново импресионира на свое деби во некое фудбалско натпреварување. Така, во неделата тој ги постигна двата гола за Манчестер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 414 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 312 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кин даде прогноза колку голови Халанд ќе постигне оваа сезона и рече: Нека им е со среќа на дефанзивците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: