Отворени над 1.100 нови работни места во ТИРЗ од почетокот на годинава


5 копии

Време зa читање: < 1 минутa Државниот завод за статистика објави дека во периодот јануари-јуни е помала вредноста на договорените и извршените градежни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во периодот јануари-јуни 2022 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градежниците во првата половина од годината помалку работеле во странство. Државниот завод за статистика пресмета помала вредноста на договорените и извршените ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот извоз на автомобили достигна нов месечен рекорд во јули, покажуваат најновите индустриски податоци на Кина. Автомобилските компании во земјата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворени над 1.100 нови работни места во ТИРЗ од почетокот на годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: