ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на скафандер министерката е жива бедотија


4 копии

Потпретседателката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5 телевизија истакна дека избори ќе има и тоа редовни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како провокации ги оцени свирежите на македонскиот јазик на прославата на Рамковниот договор министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска. ...
| | веќе видена | слични

Се надевам дека исвиркувањето е на сосема друг сегмент, рече министерката за култура, Бисера Костадиновска – Стојчевска во емисијата „Жешко политичко лето“ на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска вели дека провокација е и денешниот случај кога членови на Здружение на Бугари во земјава го чистело ...
| | веќе видена | слични

Ние нема да потпаднеме под овие провокации на ВМРО-ДПМНЕ, сметаме дека сега соочени со енергетска криза, ковид криза имаме многу поважна работа од тоа цел ...
| | веќе видена | слични

Според мининстерката Стојчевска денешниот случај кога членови на Здружение на Бугари во земјава го чистело споменикот на Гоце Делчев во Скопје и притоа на ...
| | веќе видена | слични

„Нема ниту еден слободоумен граѓанин кој е против внесувањето на Бугарите, Црногорците, Хрватите и другите помали групи во Уставот бидејќи со тоа се прави ...
| | веќе видена | слични

„Јас како министерка и како дел од партијата СДСМ, најодговорно тврдам дека се залагаме за слобода на секое поле, не само во уметноста. Слободата на говор и ...
| | веќе видена | слични

„Го осудувам трендот на регистрација на клубови со имиња на историски фигури кои биле дел од оската на Хитлер, како тоа на Ванчо Михајлов. Сметам дека тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 376 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 174 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 359 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 440 | | | веќе видена

Гласањето на референдумот за анексија во Украина треба да биде затворено денес, организиран од властите инсталирани од Русија во четири делови на Украина, ...
сите 130 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на скафандер министерката е жива бедотија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: