Кина продолжува со воените вежби во близина на Тајван

2 копии

Американците се сретнале со претседателката Цаи Инг-вен, што Пекинг го нарече нарушување на кинескиот суверенитет. Петмина американски конгресмени, предводени ...
| | веќе видена | слични

ПЕКИНГ/ТАЈПЕЈ, 15 август (Ројтерс) - Кинеската војска соопшти дека денес извршила повеќе вежби во близина на Тајван, додека група американски пратеници го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската армија соопшти дека извела нови воени вежби во Тајванскиот теснец во понеделникот додека делегација од американски конгресмени се во посета на Тајван ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 332 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 281 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 219 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 299 | | | веќе видена

Ирански пратеник денеска ги осуди демонстрантките кои ги тргнаа своите задолжителни шамии и ги нарече „проститутки“, заострувајќи го ставот на владата за време ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина продолжува со воените вежби во близина на Тајван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: