Кревко примирје во конфликтот во Газа - засега нема нови напади


9 копии

Осомничениот за нападот во Ерусалим, во кој се повредени осум лица, и се предал на полицијата. Полицијата засега не соопштува детали за неговиот идентитет. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вооружен маж отвори оган кон автобус во близина на Стариот град во Ерусалим рано утринава и рани осум Израелци. Локални медиуми пишуваат дека постои сомнение ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Најмалку осум лица се ранети откако вооружен маж отвори оган во автобус во близина на Западниот ѕид во Стариот град во Ерусалим, соопштија израелските власти. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Израелските безбедносни сили убиле во вторникот во палестинска енклава Западниот брег (на реката Јордан), кој меѓународната заедница ја смета за окупирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кревко примирје во конфликтот во Газа - засега нема нови напади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: