НЕМА ПОТРЕБА ОД ВРАЌАЊЕ НА СТРОГИ АНТИКОВИД МЕРКИ: Доволна е самоизолација од барем 5 дена и поголема свесност за носење маска онаму каде што треба

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Во Македонија само еден пациент, кој не примил ниту една доза вакцина, се заразил со коронавирусот по четврти пат, потврдуваат за од Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 376 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 174 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 359 | | | веќе видена

Гласањето на референдумот за анексија во Украина треба да биде затворено денес, организиран од властите инсталирани од Русија во четири делови на Украина, ...
сите 130 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ПОТРЕБА ОД ВРАЌАЊЕ НА СТРОГИ АНТИКОВИД МЕРКИ: Доволна е самоизолација од барем 5 дена и поголема свесност за носење маска онаму каде што треба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: