Експертите со апел, да се зајакне домашното производство на електрична енергија

8 копии
6 копии

Косовскиот мрежен оператор КЕДС започнува со рестрикции во земјата поради недостиг на доволно производство на електрична енергија. Високите цени на европските ...
| | веќе видена | слични

Дистрибутерот на електрична енергија на Косово, КЕДС, соопшти дека добил наредба од Националниот диспечерски центар на Косово да започне со рестрикции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот дистрибутерот на електрична енергија (КЕДС) од денеска почнува со рестрикции на струјата во период од два часа за сите корисници на струја. Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парадокс што малкумина го очекуваа – додека целиот свет зборува за чиста и стабилна електрична енергија, во Германија се исклучуваат бројни соларни централи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите со апел, да се зајакне домашното производство на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: