ВИДЕО| Прекинот на огнот меѓу Израел и Палестинците од неделата вечер, тврдат извори


Израел и палестинските милитанти договориле преки на огнот во палестинската енклава Газа од неделата вечерта на предлог на Египет, објавија извори на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Осомничениот за нападот во Ерусалим, во кој се повредени осум лица, и се предал на полицијата. Полицијата засега не соопштува детали за неговиот идентитет. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вооружен маж отвори оган кон автобус во близина на Стариот град во Ерусалим рано утринава и рани осум Израелци. Локални медиуми пишуваат дека постои сомнение ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Најмалку осум лица се ранети откако вооружен маж отвори оган во автобус во близина на Западниот ѕид во Стариот град во Ерусалим, соопштија израелските власти. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Израелските безбедносни сили убиле во вторникот во палестинска енклава Западниот брег (на реката Јордан), кој меѓународната заедница ја смета за окупирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На крајот сме на уште еден форум на Internacional Democrat Union, најголемата светска организација на десничарски партии. Како ВМРО-ДПМНЕ имавме делегација и ...
сите 201 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО| Прекинот на огнот меѓу Израел и Палестинците од неделата вечер, тврдат извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: