Кина од утре почнува нови воени вежби

ПЕКИНГ/ТАЈПЕЈ, 15 август (Ројтерс) - Кинеската војска соопшти дека денес извршила повеќе вежби во близина на Тајван, додека група американски пратеници го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската армија соопшти дека извела нови воени вежби во Тајванскиот теснец во понеделникот додека делегација од американски конгресмени се во посета на Тајван ...
| | веќе видена | слични

Кина започна нови воени вежби во воздух и во вода околу Тајван поради посетата на пет американските сати. претставници, објавија кинеските власти. Пред две ...
| | веќе видена | слични

До 900 авиони, односно половина од сите што ги имаат би изгубиле САД ако го бранат Тајван во евентуалната војна против кинеска окупација, за на крајот пирово ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Референдумот беше спроведен во четири региони – Доњецк, Луганск, Запорожје и Херсон – кои сочинуваат околу 15 отсто од украинската територија.Проруските власти ...
сите 386 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 324 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 293 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука за одобрување 1,1 милијарда денари на АД „Електрани на Македонија“ (ЕСМ) за набавка на енергенси, ликвидно работење ...
сите 294 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина од утре почнува нови воени вежби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: