Нејасен патот до двотретинско мнозинство


3 копии

Продолжуваат капитулациите на македонската дипломатија во односите со Бугарија, се истакнува во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение целото ...
| | веќе видена | слични

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Продолжуваат капитулациите на македонската дипломатија во односите со Бугарија, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.Секој ден нови ...
| | веќе видена | слични

„Продолжуваат капитулациите на македонската дипломатија во односите со Бугарија, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ“, соопштуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време е еднаш и кај политички партии во земјава да надвладее интересот на државата, над интересот на партијата. Така што, иако на прв поглед и од моментална ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Последните изјави кои доаѓаат од Софија ги демантираат манипулациите и лагите на Ковачевски и неговата влада. Катадневно пристигаат бугарски шамари за владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во моменталната сложена матрица на севкупните односи во земјата би било најприфатливо постигнувањето согласност во рамките на Собранието, продолжување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 410 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 487 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нејасен патот до двотретинско мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: