Бесими потврди дека ќе се прави реформа во даночниот систем


Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии, вели министерот за финансии Фатмир Бесими. Со системските измени ќе се преземат низа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акцискиот план за сузбивање на сивата економија ги опфаќа двете страни на неформалниот сектор - понудата и побарувачката. Стимулации, превентивни мерки за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со помали даноци и поефикасни инспектори против сивата економија. Не запираат реакциите во јавноста за најавените даночни реформи. Според пресметките на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните ќе плаќаат поголеми даноци, но сакаат парите да завршат во развојни цели, а не кај поединци или групи, односно да имаат подобри и поквалитетни ...
| | веќе видена | слични

Неформалната економија е активност, која своите форми брзо ги приспособува на новините начини на работа и континуираните промени во начините на економско ...
| | веќе видена | слични

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Унија повтори дека референдумите кои се организираа овие денови во повеќе украински области за присоединување кон Русија се нелегални и нема да ...
сите 373 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 439 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими потврди дека ќе се прави реформа во даночниот систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: