БИТИЌИ: Владата ќе ги објави фирмите кои намерно кријат пелети и огревно дрво и создаваат вештачка криза при зголемена побарувачка


Надлежните преку забрана за извоз до крајот на годинава и зголемен број инспекциски надзори на продажните места се обидуваат да го спречат неоправданото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Донесена е Одлука со која се определува највисока трговска маржа во висина од најмногу до 10 отсто во трговијата со огревно дрво од даб, огревно дрво од бука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Владата предводена од СДСМ во време на светска енергетска и економска криза презема мерки за заштита на економскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата одлучи да ја замрзне маржата за продажба на огревно дрво и пелети. По предлог на Министерството за економија највисоката трговска маржа за овие ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 463 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 310 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 250 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука за одобрување 1,1 милијарда денари на АД „Електрани на Северна Македонија” (ЕСМ) за набавка на енергенси, ликвидно ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТИЌИ: Владата ќе ги објави фирмите кои намерно кријат пелети и огревно дрво и создаваат вештачка криза при зголемена побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: