ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите покажуваат дека владата нема никаква поддршка, а премиерот е оценет со недоволен еден


ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
| | веќе видена | слични

Паралено со препораките на премиерот Ковачевски за рационализација на буџетските пари, Владата и функционерите на власт, наместо да покажат пракса на штедење ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
| | веќе видена | слични

Во време на криза и кризна состојба криминалците од СДСМ И ДУИ местеле тендери врз здравјето на граѓаните. Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Додека ВМРО-ДПМНЕ од Белата плата глуми загриженост за економскиот стандард на народот, нивни функционери тераат луксузни одмори, а нивните градоначалници ...
| | веќе видена | слични

Освен што 10 месеци не работат ништо, неспособните локални власти на ВМРО-ДПМНЕ ги трошат парите на граѓаните на лускуз, ги партизираат општините и јавните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ по кој знае кој пат, докажаа дека воопшто не се грижат за граѓаните, туку на прво место ги ставаат личните и партиските ...
| | веќе видена | слични

Тие изминатите 10 месеци не работат ништо. Парите на граѓаните ги трошат на лускуз и партиски вработувања, додека општините и јавните претпријатија тонат во ...
| | веќе видена | слични

СДСМ се исплашени од катастрофалниот сопствен рејтинг и од недовербата од граѓаните па решија да се занимаваат со лаги кон градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 702 | | | веќе видена

Се разгледуваат опциите како производителите на основните прехранбени продукти да имаат пониска регулирана цена за да се намалат финалните цени на крајните ...
сите 303 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 155 | | | веќе видена

Обидот за прво апсење на демонстрант во Охрид заврши со судир помеѓу полицијата и демонстрарнтите.Мажкој фрли со предмет кон терасата каде е сместен бугарскиот ...
сите 169 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 95 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Амандманите на бугарските пратеници Александар Јорданов и Сергеј Станишев, кои побараа да се избрише од препораките на Мешовитиот парламентарен комитет на ...
сите 196 | | | веќе видена

Светска банка во најновиот есенски eкономски извештај за Европа и Централна Азија, предвидува дека македонската економија годинава ќе забележи раст од 2,1 ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите покажуваат дека владата нема никаква поддршка, а премиерот е оценет со недоволен еден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: