СИЕР: Не сме задоволни како се врши усогласувањето на рударските плати со се повисоките трошоци за живот

Мачната, секојдневна борба со ценовните шокови и се поголемата инфлација не ги одмина ни рударите, иако оваа индустрија минатата година беше една од ...
| | веќе видена | слични

Седумдесетгодишната Добрица Силјановска, Македонка која живее во Германија, со години трага по биолошката мајка на нејзиниот посвоен син Александар. Нејзина ...
| | веќе видена | слични

Кога пред 21 година беше потпишан Охридскиот рамковен договор, малкумина можеа да ги претпостават промените кои ќе се случат во македонското општество. Но ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На средбата присуствуваше заедно со претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Елена Устамитова. Тренчевска нагласи дека со новата ...
| | веќе видена | слични

Три години трае борбата на Хенри де Грааф, роден Димитров во кралството Холандија, со македонските институции и администрација. Небулозите и нелогичностите со ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдборите економисти во Македонија и поранешен висок кадар на СДСМ Зоран Јовановски се осврнува на проекциите за една од најтешките зими, која е на ...
| | веќе видена | слични

Цела година откако лицата со попреченост излегоа на улица и гласно ги кажаа своите барања за подобар живот, дел од барањата сè уште не се исполнети. Додатокот ...
| | веќе видена | слични

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 236 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари со компанијата Алпак-еко од Скопје потпиша договор за управување со отпад од пакетување на територијата на општина ...
сите 66 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИЕР: Не сме задоволни како се врши усогласувањето на рударските плати со се повисоките трошоци за живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: