ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерката за култура, СДСМ тврди дека ја поддржува слободата


Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска да си поднесе оставка откако се откажа од сите историски филмови кои ги снимиле доајените на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска која пред неколку дена скандалозно побара уметниците да не ја третираат историјата туку да творат дела ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ смета дека министерката за култура Костадиновска Стојчевска не се грижи за унапредување и заштита на македонската култура и традиција. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ ја нарача срамната лустрација на Славко Јаневски славниот македонски писател и автор на првиот роман на македонски јазик. Токму ВМРО-ДПМНЕ еден од ...
| | веќе видена | слични

Реакција на прес-конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ да не лаже, нема да има никаква цензура, токму таа партија лустрираше писатели ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во духот на протоколите кои власта на Ковачевски ги потпиша со Бугарија, скафандер министерката сака да наметне орвеловски свет во македонската култура. Се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
| | веќе видена | слични

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерката за култура, СДСМ тврди дека ја поддржува слободата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: