Германка загина во судар на два брода во Хрватска


2 копии
2 копии

Несреќата се случила кога возот на смртта во Леголенд во Генсбург ненадејно закочил и друг удрил во него. Посетителите кои биле во возовите се здобиле со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Триесетгодишна шпанска државјанка денеска попладне загинала во местото Клобук кај Требиње, на границата меѓу БиХ и Црна Гора, откако паднала од карпа висока 12 ...
| | веќе видена | слични

Една жена загина кога паднала од височина од 8 метри додека била на ролеркостер. Се верува дека жртвата (57) „се лизнала од седиштето“ во паркот за диви ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 200 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 195 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германка загина во судар на два брода во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: