ВМРО-ДПМНЕ: Институциите задолжени за борба со криминалот ги кршат законите, а власта на СДСМ и ДУИ е фрлена во тотална кражба

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во време на криза и кризна состојба криминалците од СДСМ И ДУИ местеле тендери врз здравјето на граѓаните. Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Катастрофата во справувањето со економската криза на неспособната власт на СДСМ ја плаќаат граѓаните. За месец јули измерената инфлација во Македонија е 16%. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија урива рекорди породи катастрофалното справување со економската криза. Македонија е меѓу земјите со најголема инфлација во Европа. Големиот процент ...
| | веќе видена | слични

Неуспешното справување со инфлацијата од страна на Владата на СДСМ и ДУИ и од страна на Народната банка нѐ искачи веќе подолг временски период на врвот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според анкетите на ИПСОС, ВМРО-ДПМНЕ како самостојна партија би имала двојно поголема поддршка од СДСМ на следните избори. Народот јасно кажува на кого повеќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ.Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее катастрофа на престојните избори. Тоа ќе биде исход од нивното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради неспособноста и неодговорноста на власта на СДСМ и Ковачевски македонската економија пропаѓа. Растот на економијата во првиот квартал од 2022 година е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 199 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 195 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите задолжени за борба со криминалот ги кршат законите, а власта на СДСМ и ДУИ е фрлена во тотална кражба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: